Monday, November 24, 2008

Tunnikava

Teoreetiline osa hakkab nüüd siis valmis saama.
Õpilaste arv
8 tüdrukut
Grupid
a) 2 neljaliikmelist gruppi
b) 4 kaheliikmelist gruppi
c) kuna õpilasi vähe, siis individuaalne töö
Sisu
Info otsimine Internetist, saadud materjali esitlus kasutades OpenOffice.Impress-i
Eesmärk
Õpilane oskab kasutada Internetti info otsimiseks ning saab kogemuse kasutada OpenOffice.Impress-i, kuna saadud infot tuleb esitada, siis saab õpilane ka esinemiskogemust.
Otsingu teemad
Üldläbivaks teemaks võiks olla Hiiumaa, tegu ju siiski Hiiumaa kooliga, lähedasem ning õpilast ennast rohkem puudutav teema pakub rohkem seoseid.
*Hiiumaa ajalugu, loodus, koolid, rannad, loomad, turism, meelelahutus Hiiumaal jms.

Tunni ülesehitus
Tunni alguses jagatakse õpilased gruppideks(või jäävad individuaalselt) ning lastakse neil tõmmata erinevate teemade seast loosi. Tunni algusest 5 minutit läheks gruppidesse jaotamise ja üldselgitusele. Teema uurimiseks ja kirjapanekuks on aega 25 minutit. 15 minutit jäetakse tunni lõpust esitamisteks. Slaide võiks olla 5-10.

Sunday, November 23, 2008

Ideed

Aktiivõppe tunni kohta mõned ideed on tekkinud küll. Digifotoka kasutamise/katsetamise tund on üks võimalustest. Anda kas siis gruppide peale või siis kõigile eraldi aega digika katsetamiseks. Üheks võimaluseks on ka vabavaraliste programmide tutvustamine- õpilased saavad loosiga vabavaralise programmi, mida nad siis iseseisvalt uurivad ning hiljem teistele tutvustavad.
Kõigi eelduste kohaselt viime tunni läbi järgmisel kolmapäeval (26.november).
Jääme lootma kõige paremat:)

Wednesday, November 5, 2008

5.november

Kuna aeg möödub kiirelt ja uued tegevused katavad vanad, jäi ka see blogitäitmine unarusse. Nüüd siis otsustasin, et on viimane aeg midagi lisada.
Minu arvamus esimesest aktiivõppe tunnist... Juba loengu algus oli teistsugune tavapärasest. Vihmatants. Tuttavad hakkasid muigama küll selle peale:"Ah et seda sa seal ülikoolis siis õpidki!" Aga huvitav oli. Kuna ma esimeses loengus polnud sugugi niiväga kindel, mida see aktiivõpe endast täpsemalt kujutab, ei julgenud ma ka tuua välja näiteid oma kokkupuudetest aktiivõppega. Esimese asjana meenus küll see, kuidas neljandas klassis sai inglise keelt õpitud ringis ja kaartide abil mängides. Eks see siis tegelikult liigitu küll aktiivõppeks.

Mida ma arvan aktiivõppest? Kui seda õpetamisel saab kasutada, siis on väga hea. Õpilaste kaasamine... just see. Et tunneks ennast osalisena, mitte passiivse kõrvalolijana.

Jääme ootama järgmist sissekannet:)